Αρχική Forum Σειρές Ταινίες online
Κεντρικό Μενού
Mini Chat
Τοπ Σχολιαστές
Δευτέρα, 2019-05-20, 09:13
[ New messages · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: Arthur  
Forum tenies-online.club » Σειρές » Συζήτηση σειρών » Game of Thrones - (Συζήτηση και Spoilers!)
Game of Thrones - (Συζήτηση και Spoilers!)
dreamcatchDate: Τρίτη, 2019-05-07, 19:52 | Message # 376
Group: Vip
Status: Offline
'Eχω διαβάσει τα σπόϊλερς για όλα τα επεισόδια και για αυτό κατέληξα σε όσα έγραψα παραπάνω.
Μου πέρασαν κάποιες σκέψεις απ΄το μυαλό μου που αναφέρεις και εσύ αλλά σε συνδυασμό με τα σπόίλερς αυτά τα συμπεράσματα έβγαλα τελικά!Δίνω επίσης σημασία στα λόγια της Άρυα και της Σάνσας και πιο πολύ στης Άρυα που είπαν ότι δεν την εμπιστεύονται!Επίσης και ο Σαμ του είχε κάνει την ερώτηση αν η ίδια έκανε το ίδιο πράγμα για αυτόν δηλαδή αν απαρνιόταν τον θρόνο.Η Νταινέρυς ούτε καν κουβέντα ήθελε πάνω σε αυτό.Ήθελα να είναι μαζί αυτοί οι 2 αλλά και η Νταινέρυς έκανε λάθη,ας πούμε τότε που έκαψε γιό και πατέρα ενώ ο Τύριον την παρακαλούσε να μην το κάνει!Δυστυχώς λόγω της κατάστασης της θα ξεφύγει πάλι από ότι φαίνεται!Θυμίσου την συμβουλή που της είχε δώσει ο Τζον κάποτε δηλαδή πως θέλει να την βλέπει ο κόσμος σαν ίδια με τους υπόλοιπους η διαφορετική?Να κάψει τους πάντες ή απλά να καταλάβει μια πόλη.Είναι μεγάλο το δίλημμα για τον Τζον οικογένεια,αγάπη,καθήκον.Η Νταινέρυς είχε πάθει και κάτι σαν εμμονή συνέχεια ζητούσε να την αποδεχθούν όλοι σαν βασίλισσα και να υποταχθούν σε αυτήν!Ο Τζον δεν επεδίωκε κάτι τέτοιο απλά το κέρδιζε με την συμπεριφορά του,έδειχνε συνέχεια στους ανθρώπους πόσο δίκαιος,ταπεινός και οξυδερκής ήταν.Αν θυμάσαι μετά τον χαμό του πρώτου δράκου και την αποδοχή του Τζον ως βασίλισσα του αυτή του είπε πως έλπιζε να αξίζει την εμπιστοσύνη του αυτή.(μήπως αμφισβήτούσε τον εαυτό της?)Ο Τζον παρόλο που διακινδύνευε την συνάντηση με την Σέρσεϊ δεν φοβήθηκε να πει πως αποδέχθηκε την Νταινέρυς ως βασίλισσα!Εντάξει και οι βόρειοι δεν την έζησαν.Κάτι ανάλογο πιστεύω θα γινόταν με τον Τζον σε ανάλογη περίπτωση!Η Νταινέρυς είχε και 3 δράκους ο Τζον ότι κέρδισε μόνος του και με το σπαθί του!Οι βόρειοι από πάντα ήθελαν να είναι ελεύθερος λαός λογικό να την βλέπουν καχύποπτα εφόσον υπήρχε και το άσχημο παρελθόν με τον πατέρα της!Επίσης το ότι πολέμησε μαζί τους ναι τους βοήθησε αλλά αυτός ο πόλεμος ήταν για το γενικότερο καλό και όχι για τους Βόρειους μόνο!Όταν θα χανόντουσαν οι Βόρειοι ο στρατός των νεκρών θα πήγαινε και για τους υπόλοιπους και ναι φυσικά δεν θα επιβίωνε κανένας!

Message edited by dreamcatch - Τρίτη, 2019-05-07, 19:54
dreamcatchDate: Τρίτη, 2019-05-07, 20:03 | Message # 377
Ένα από αυτά που μου λείπει είναι ότι δεν είδαμε πολύ love story από αυτούς τους 2 ήθελα περισσότερο χρόνο να τους δω μαζί,με τις εξελίξεις όμως πάγωσαν και οι 2!

Άραγε θα εμφανιστεί η Γιάρα?Επίσης μου έκανε εντύπωση που δεν πήγε ο Τόρμουντ και σε αυτόν τον πόλεμο.

Όσο για τον Τζέϊμυ μου φαίνεται δύσκολο να θελήσει να την σκοτώσει,υποτίθεται ότι περιμένει ξανά παιδί το πολύ πολύ να προσπαθήσει να της μιλήσει για τελευταία φορά μπας και την συνετίσει.

Για τον Ghost δεν μπορώ να καταλάβω πως ξεπέταξαν έτσι αυτή την σκηνή,οκ τον απελευθέρωσε αλλά ο Ghost ήταν πάντα εκεί για τον Τζον,δεν ξέρω γιατί ο σκηνοθέτης έφτιαξε αυτή την σκηνή τόσο ψυχρή από μεριάς Τζον!

Τέλος και ο Μπραν με τον τρόπο του παρακίνησε τον Τζον να πει την αλήθεια στα κορίτσια κάποιο λόγο θα είχε!Τι φταίει και αυτός που μίλησε η Σάνσα?Αυτοί όλοι ήταν η οικογένειά του!
scroogeDate: Δευτέρα, 2019-05-13, 04:36 | Message # 378
Group: χρήστες
Νομίζω πως ήταν μακράν το καλύτερο του 8ου κύκλου ως τώρα. Θύμισε παλιό, καλό GOT.Εννοείται πως δεν θα σποϊλεριάσω. Το μόνο που θα πω ωστόσο είναι πως το Κυνηγόσκυλο ήταν, είναι και θα παραμείνει για μένα ο πιο ιδιαίτερος χαρακτήρας στην όλη υπόθεση, αληθινός ήρωας, καθώς συγκεντρώνει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που τον καθιστούν άξιο ενός τέτοιου τίτλου.

Καλή προβολή σε όλους, χαρείτε το, είναι ένα εξαιρετικό, προτελευταίο επεισόδιο.
dreamcatchDate: Δευτέρα, 2019-05-13, 12:40 | Message # 379
Πάει και το 5ο επεισόδιο!
Αισθάνομαι περίεργα...εκεί που πήρα μια ανάσα όταν χτύπησαν οι καμπάνες,λέω εντάξει παραδόθηκαν, η Ντάνυ σταμάτησε, λέω εντάξει μπορεί να βγήκαν λάθος τα σπόιλς!Που τέτοια τύχη όμως η Ντάνυ συνέχισε ακάθεκτη να καίει την υπόλοιπη πόλη!Γιατί δεν πήγε μια και καλή στο κόκκινο φρούριο μόνο έκαψε τόσο κόσμο?Ο Τζον ο καημένος τα ΄παιξε.Τον Τύριον δεν τον καταλαβαίνω...έκανε την βλακεία το είπε στον Βάρυς,τον έκαψε τον άνθρωπο και μετά πήγε και τον πρόδωσε κιόλας?Η Άρυα από την άλλη τι τάσεις αυτοκτονίας ήταν αυτές?Τι δουλειά είχε εκεί μέσα,στην κόλαση?Ο δε Σερ Γκρέγκορ τι έπαθε και σκότωσε τον μέιστερ στα καλά καθούμενα?Μα να μην σκοτώνεται με τίποτα?Συγκινητικός και ο αποχαιρετισμός του Σάντορ με την Άρυα!

Άξιο απορίας βέβαια που βρέθηκαν τόσοι στρατιώτες καθώς και πως την γλίτωσε ο Ντρόγκον από τόσους σκορπιούς.
Παρόλο που η Σέρσεϊ ήταν από τους πιο μισητούς χαρακτήρες στην σειρά,οφείλω να πω πως συγκινήθηκα με την συνάντηση της με τον Τζέιμυ,δεν κατηγορώ τον Τύριον που τον βοήθησε να δραπετεύσει, ο Τζέιμυ ήταν πάντα εκεί για αυτόν.

Επίσης έχω απορία...ο Τζον ενώ λέει πως την αγαπάει, κολλάει άραγε στο γεγονός ότι είναι συγγενείς και δεν συνεχίζει ερωτικά μαζί της?H Nτάνυ απογοητευμένη και θυμωμένη που τελικά δεν μπορεί να έχει την αγάπη του κόσμου και του Τζον συμβιβάζεται με το να την αποδεχθούν επειδή θα την φοβούνται.Και κάπως έτσι μας έρχονται και πάλι τα λόγια του Αίμον Ταργκάρυεν στο μυαλό που είχε πει το να μένει μόνος ένας Ταργκάρυεν είναι άσχημο πράγμα.

Ωχ και τι θα δούμε και στο 6ο...είχα μια έλπιδα ότι μπορεί κάποια σπόιλς να ήταν λάθος αλλά τώρα πάει και αυτή.(ξέρω τι θα δούμε αλλά έλπιζα να μην το δούμε  sad )
jakobDate: Δευτέρα, 2019-05-13, 20:02 | Message # 380
Group: χρήστες
Όταν οι Lannister παραδίνονται και έχεις άλλα 40 λεπτά ταινία να γεμίσεις...

Message edited by jakob - Δευτέρα, 2019-05-13, 20:03
κλεοπατραDate: Τρίτη, 2019-05-14, 13:52 | Message # 381
Πάει και το 5ο επεισόδιο. Μας έχουν μπερδέψει οι σεναριογράφοι..Στο προηγούμενο επεισόδιο σκοτώνουν τον δράκο τόσο εύκολα και τώρα με έναν δράκο κατέκτησε όλο το Κings landing. Επίσης, μου φάνηκε ότι προσπαθούσαν να γεμίσουν το επεισόδιο, γιαυτό και αφιέρωσαν τόσο χρόνο στον άμαχο πληθυσμό που προσπαθούσε να σωθεί από τις φλόγες του δράκου..Η αντίδραση της Danny ήταν αναμενόμενη μιας και μας είχαν προϊδεάσει στο προηγούμενο επεισόδιο.. Ο Τζον το είχε καταλάβει πιο πριν, γιαυτό και δεν ανταπέδωσε στο φιλί της..

Όσον αφορά την Σέρσει, ελπίζω να μην έχει πεθάνει ώστε να δούμε μία εκδικητική δολοφονία..Έχει προκαλέσει τόσα δεινά και την σκοτώνουν έτσι απλά?? από τα μπάζα... τι να πω. Από την άλλη τον θανατο του Βαρυς τον καταευχαριστήθηκα περισσότερο και από του Τζόφρει..

Γενικά πιστεύω ότι είναι προχειρη και κακογραμμενη η 8η σεζόν ενω ειχαν μπροστα τους σχεδον 2 χρονια..Άξιζε πολύ καλύτερο τέλος σε αυτή τη σειρά..
dreamcatchDate: Τετάρτη, 2019-05-15, 19:22 | Message # 382
Quote κλεοπατρα ()
Επίσης, μου φάνηκε ότι προσπαθούσαν να γεμίσουν το επεισόδιο, γιαυτό και αφιέρωσαν τόσο χρόνο στον άμαχο πληθυσμό που προσπαθούσε να σωθεί από τις φλόγες του δράκου..

Aυτό πιστεύω πως το κάνανε και για να παρατείνουν την αγωνία μας γιατί το περιμέναμε τόσο καιρό την πολιορκία του Kings Landing και το τέλος της Σέρσεϊ και επίσης για να δείξουν το πόσο ξέφυγε η Νταινέρυς.Για μένα πέτυχαν με όλο αυτό να δείξουν την δυστυχία και την καταστροφή που φέρνει ένας πόλεμος!

Quote κλεοπατρα ()
Όσον αφορά την Σέρσει, ελπίζω να μην έχει πεθάνει ώστε να δούμε μία εκδικητική δολοφονία..

Μπα δε λέει πιστεύω ότι θα έχει πεθάνει πια.Ήταν "γραφτό" να πεθάνει στην αγκαλιά του αγαπημένου της!Θυμήσου σε κάποιο επεισόδιο που είχαν αναρωτηθεί ο Τζέιμυ και ο Τύριον πως θα θέλανε να πεθάνουν και ο Τζέιμυ είχε πει πως επιθυμούσε να πεθάνει στην αγκαλιά της αγαπημένης του!

Quote κλεοπατρα ()
Από την άλλη τον θανατο του Βαρυς τον καταευχαριστήθηκα περισσότερο και από του Τζόφρει..

Αλήθεια ρε συ?Ο Τζόφρευ έκανε πράγματα άσχημα προς ευχαρίστησή του ενώ ο Βάρυς για το καλό του βασιλείου και πάλι ενώ ήξερε ότι έβαζε σε κίνδυνο την ζωή του το διακινδύνευσε αρκεί να έβγαινε ο σωστός μονάρχης στην επιφάνεια!
Forum tenies-online.club » Σειρές » Συζήτηση σειρών » Game of Thrones - (Συζήτηση και Spoilers!)
Search:

Forum